Tania maszyna do szycia - jaką wybrać dla początkujących?

Każdy kto zaczyna szycie, albo próbuje swoich sił w nowej pasji, nawet tej krawieckiej nie chciałby wydać majątku na przekonanie się o tym czy coś będzie się jemu podobało czy też nie. Zaczyna więc swoje poszukiwania kierując się ceną.

TANIA MASZYNA CZYLI JAKA?

Wiele osób chce kupić maszynę do szycia, która nie będzie kosztowała dużo, ponieważ jeśli szycie się nie spodoba, to wydane pieniądze na maszynę nie będą tak wielkim ciosem. Zazwyczaj swoje pierwsze kroki w wyborze maszyny do szycia osoby początkujące kierują do marketów i dyskontów polując na promocję cenową jakiegoś Łucznika, Silvercresta czy Singera, a jeśli i ich cena jest zbyt duża to szukają na aukcjach OLX czy Allegro, na których można znaleźć stare wysłużone metalowe maszyny marki Łucznik pamiętające swoje lata świetności za czasów używania ich przez nasze mamy czy babcie.

DO CZEGO POTRZEBUJESZ TANIEJ MASZYNY?

Początkująca osoba często chce spróbować szyć proste rzeczy, takie jak poszewka czy worek lub przerabiać, skracać firany albo spodnie. To pierwszy moment do zastanowienia się czy chce się uszyć i przerobić te rzeczy dobrze i nauczyć się szyć najlepiej jak to możliwe, czy tylko spróbować usiąść i poczuć się krawcową lub projektantką przed maszyną do szycia.

Jeśli tylko chcesz szyć i robić to dobrze to zacznij od teorii i tutaj polecamy czytać i jeszcze raz czytać o maszynach do szycia, ich funkcjach, możliwościach z jednej strony, a z drugiej o sposobach, technikach i akcesoriach jakie ułatwią nam szycie. Na naszej stronie znajdziesz chyba najbardziej szczegółowe opisy funkcji maszyn, samych maszyn i fantastyczną porównywarkę, która pomoże z czasem wybrać najlepszy dla siebie model maszyny.

SZYCIE NA TANIEJ MASZYNIE BEZ PRZESZKÓD

Chyba nikt, kto rozpoczyna jakieś nowe działanie nie chce się na samym początku rozczarować czy też natrafiać na przeszkody. Dlatego wybór i kupno pierwszej maszyny jest chyba najważniejszym z możliwych wyborów jaki czeka na Ciebie przed rozpoczęciem przygody z szyciem. Pomyśl, że źle dobrane parametry ściegu, źle dobrane akcesoria, źle dobrane igły i to co najważniejsze źle dobrana maszyna z jej parametrami może skutecznie zniechęcić Ciebie do nauki szycia w domowym zaciszu.

Uwierz, że jeśli chcesz szyć na taniej maszynie do szycia i Twoim zamiarem będzie szycie kilku warstw materiału, filcu lub szycie delikatnych lub rozciągliwych materiałów to nie znajdziesz jednej taniej maszyny, która by podołała tym wszystkim zadaniom. Możesz również pójść na łatwiznę i kupić maszynę drogą, z wszystkimi funkcjami jakie tylko Ci przychodzą do głowy, a nawet tymi jakich jeszcze nie znasz czytając ten tekst :) Ten tekst nie jest jednak o tym - kup maszynę drogą, miej wszystko od razu, wydaj miliony i szyj. Ten tekst ma Ci pokazać, co tak naprawdę znaczy posiadanie taniej maszyny do szycia i cieszenie się z szycia od samego początku.

CZY TANIA MASZYNA MOŻE BYĆ SOLIDNA?

Czy kiedyś zastanawiałaś się kupując jakikolwiek sprzęt AGD lub RTV, z jakich materiałów jest wykonany, czy jest solidny, trwały, kto Ci go sprzedaje, kto pomoże Ci go pierwszy raz uruchomić i poznać oraz kto będzie „przy Tobie” jeśli coś złego zacznie się z nim dziać; bo to w końcu tylko rzecz i jak każda rzecz prędzej czy później może zacząć płatać figle. Jeśli już o tym mowa, to jest to niezwykle ważne na ile producent ocenia swój produkt, który Ci sprzedaje. A jak ocenić to lepiej niż powiedzeniem klientowi - „Drogi kliencie wierzę, że z tym urządzeniem nie powinno się nic stać przez X lat, a jeśli coś takiego się stanie to ja, gwarantuję, że pomogę Ci by w możliwie najkrótszym czasie urządzenie, działało jak w dniu w którym je ode mnie kupiłeś” - słowa jak z baśni, ale w wielkim skrócie chodzi o gwarancję jaką producent da Tobie na jego produkt. Sam czas udzielonej gwarancji to nie wszystko, przyjrzyj się również warunkom gwarancji. Na co producent udziela Tobie gwarancji, jak wygląda zgłoszenie i rozpatrzenie usterki oraz w jakim czasie od jej stwierdzenia maszyna trafi do Ciebie z serwisu sprawna i bez wad. Zwróć również uwagę na to jak wygląda sam proces zgłoszenia i sposób dostarczenia maszyny do serwisu. I ostatnia rzecz to to czy gwarant ma stały dostęp do części zamiennych - to ważne by maszyna bez zbędnych przestojów w serwisie wróciła do Ciebie możliwe szybko.

ŚWIĘTY SPOKÓJ Z NOWĄ MASZYNĄ - JAK GO OSIĄGNĄĆ?

Podsumowując powyższe słowa. Czy ceną za dobre szycie nie jest też twój święty spokój i bezgraniczne zadowolenie z szycia? Może teraz mówisz, że nie, bo na maszynę masz 300zł i ani grosika więcej, ale podświadomie gdzieś powoli dochodzi – gdybym wiedziała, że mam wydać 500zł, a za kilka tygodni powiesz 700, 1000 itd. na maszynę do szycia i miała pewność, że nic mi nie przeszkodzi w nauce szycia i maszyna ta będzie świetna, a ja będę zadowolona - to jesteś w stanie zapłacić za ten spokój i zadowolenie. Jak? Będąc cierpliwa i odkładając kolejne złotówki do tych 300zł które masz już zebrane.

To jedna opcja. Druga to kupno rzeczywiście maszyny za 300zł, jakieś starej, po przeglądzie, mocnej, metalowej. Nie oszukujmy się jednak. Większość z nas lubi nowe rzeczy, takie nasze, tylko nasze, które nie widziały błędów innych użytkowników i przez te błędy w żaden sposób nie ucierpiały na jakości szycia. Druga rzecz to fakt, że jesteś właśnie na stronie dystrybutora szwajcarskich maszyn Elna produkowanych w japońskich fabrykach. Próżno więc byśmy pisali o tym, że masz kupić używaną maszynę na aukcji. Tak wierzymy w nasz produkt, że wiemy, że jest tani i powiemy Ci dokładnie skąd w nas taka wiara i przeświadczenie.

POMYŚL O MASZYNACH ELNA

Maszyny do szycia Elna to jedne z niewielu maszyn o tak wysokiej jakości i perfekcyjnym wykonaniu. Tak dobrym, że chyba nikt nie może powiedzieć, siadając do niej pierwszy raz, że szycie się jemu nie spodoba. Wręcz przeciwnie. Użytkownicy maszyn Elna chcą szyć i szycie sprawia im radość i to o czym pisaliśmy wcześniej – mają święty spokój i zadowolenie z szycia bez względu czy będzie to uszycie koszulki dla dziecka, czy wielkiej narzuty na łóżko.

ZASPOKÓJ SWOJĄ CIEKAWOŚĆ - ZACZNIJ SZUKAĆ

Zaczynasz teraz oglądać maszyny na naszej stronie? Nic dziwnego. Widzisz ich ceny i już pojawiają się wątpliwości. Miały być tanie. Ale jak to? Nie kosztują 300zł. To jak mają być tanie? To pierwszy moment by sprawdzić co producent da Tobie w cenie maszyny. Jak solidnie jest wykonany produkt to jedno i o tym już mówiliśmy, kolejna rzecz to to, jakie akcesoria dostaniesz wraz z maszyną, jakie akcesoria możesz do niej dokupić, jakie pasują, jak możesz z czasem rozwijać siebie w szyciu i jak możesz polepszać swoją maszynę o dodatkowe możliwości szycia. Myślimy tutaj dokładnie o stopkach jakie masz z maszyną i jakie jeszcze możesz do niej zamontować.

O igłach nie będziemy tutaj się rozpisywać bo prędzej czy później dowiesz się, że do każdej maszyny znajdziesz pasujące dodatkowe igły – igły specjalne do różnych materiałów i rzeczy jakie będziesz szyć. No dobra, ale maszyna ma swoją moc, siłę i wytrzymałość. Czasem zamontowanie igły do szycia skóry lub wielu warstw jeansu nie pomoże nabrać mocy maszynie za 300zł. Wówczas nawet najlepsze akcesoria i igły nie pomogą przeszyć trudnych materiałów i uszyć rzeczy, które wymagają szczególnej mocy od maszyny. Maszyny Elna mają tę moc i potrafią szyć naprawdę dużo i wiele rodzajów materiałów. Jedną maszyną Elna będziesz w stanie wykonać wiele czynności – to pewne.

MASZYNA DO SZYCIA NA LATA CZY NA CHWILĘ?

Tania maszyna do szycia to ta, której za jakiś czas nie będziesz musiała wymieniać na inną. Ma dać Ci swobodę możliwości, być bezawaryjna, nie utrudniać Ci szycia, a wręcz je ułatwiać. Dobrze poszukać maszyny, która będzie miała wymagane przez Ciebie funkcje, może nie wiesz jeszcze jakie to funkcje, ale polecamy poczytaj o nich – "ścieg owerlokowy", "regulacja docisku stopki" to podstawy, które mogą okazać się niezbędne także dla Ciebie w codziennej pracy na maszynie, a wiedz, że Elna posiada najtańsze japońskie maszyny z regulacją docisku stopki na Świecie.

ZAPRASZAMY DO ODKRYCIA MASZYN ELNA

Zachęcamy Ciebie do dokładnego obejrzenia produktów na naszej stronie i ich opisów – tylko to, tak naprawdę pozwoli Ci zrozumieć, że płacąc trochę więcej niż na początku zakładałaś możesz mieć tanią maszynę, która posłuży na lata. Będzie tak na pewno, bo dystrybutor maszyn Elna daje na nie aż 5 lat gwarancji. To solidna obietnica bezawaryjnego działania maszyny Elna przez wiele lat. Czytaj więc o maszynach, ich funkcjach, tego co dostaniesz do niej w cenie. Gdy już wybierzesz coś dla siebie śmiało możesz zapytać jednego z naszych dilerów czy twój wybór będzie najlepszym dla Ciebie. Polecamy Ci zakup taniej maszyny Elna.

KLIKNIJ I ZOBACZ TERAZ MASZYNY ELNA

KOMENTARZE